רוגע- קוסמטיקה אורגני בהכנה עצמית
מתכון לאפטרשייב מנטול  |  מתכון לבושםן לילות המזרח  |  מתכון לסרום לחות לשפתיים ברולאון  |  שמן גדילן מצוי  |  ערכה להכנת 1 קג' קרם בסיס אורגני  |  
חיפוש באתר
 
  

מה יש בחנות
שירותים נוספים
    הטיפות בעור יבש וארלרגי

 

דף הבית >> ספריית מידע >> מאמרים על טיפוח העור >> הטיפות בעור יבש וארלרגי
   
הטיפול בעור אלרגי ורגיש


 

עור אלרגי מגיב בקיצוניות רבה למגע ולחמרים שונים, גם לחמרים טבעיים לחלוטין. הטיפול בעור אלרגי חייב להיות מאוד זהיר. חייב להתבצע תחקור כדי לדעת בראש ובראשונה באילו חמרים אסור להשתמש. לא הרבה יודעים, אבל פצעונים קטנטנים בפנים (מעין חררה), גם הם סימן מובהק לאלרגיה למרכיב קוסמטי כל שהוא, ולא סימן לעור שומני.

למעשה- מרבית ממחוללי האלרגיה הקוסמטית הם חמרים משמרים. חמרים משמרים מוספים כדי למנוע קלקול ע"י מיקרואורגניזמים, אך גם מונעים ירידה ביעילות המוצר ע"י חמצון או אור אולטרא סגול. ישנם כ-60 חמרים משמרים בקוסמטיקה, והנפוצים שבהם הם אסטרים של *פאראבן, שלרוב לא גורמים גירוי לעור רגיל, פורמאלדהיד וחמרים משחררי פורמאלדהיד, ומתיל-כלורו-איזו-תיאזולינון. שלושת האחרונים ידועים כגורמי אלרגיה.
כלל הוא- ככל שהמוצר יותר מימי- כך יש יותר סיכוי שיהיה מחולל אלרגיה. (יש בו יותר חמרים משמרים כיוון שמים מתחמצנים  במהירות). וחומרים מסיס מים הם צמחים וחומרים פעילים )

הטיפול בעור רגיש חייב להיות עדין מגע ביותר, כשהחמרים מנוסים ע"פ הלקוחה בשלבים.
בד"כ, בעלי עור אלרגי כבר הפסיקו בעצמם כל שימוש בחמרים סינטטיים, כיוון שלמדו בדרך הקשה את מסוכנותם של מרכיביהם.
הבעיה היחידה שלהם היא למצוא טיפול מתאים לעורם, שלא יגרום לאלרגיות שונות. ככלל- מוצרים לבעלי מוצרי עור רגיש נדרשים להיות בעלי מספר מרכיבים קטן ככל האפשר, ריכוז מזערי של חמרים מגרים וללא חמרים משמרים כלל.
מוצרים "היפואלרגניים":
אין כל תקנות או מדדים מחייבים באשר להגדרת מוצר קוסמטי כהיפואלרגני, וזוהי למעשה הצהרה פירסומית-שיווקית. יצרנים רבים מגדירים כך את מוצריהם, לאחר שהוציאו ממנו חמרי בישום או חמרים בעייתיים אחרים (כמו פרופילן גליקול או לנולין).
הפתרון לבעלי העור הרגיש, אינו ניתן מיידית. רק לאחר 2-3 טיפולים, ניתן להתרשם בוודאות רבה, מהם החמרים שמתאימים לעורם.
*פארבן (methylparaben )-
כל החומרים המשמרים מקבוצת הפרבנים מפריעים לפעולת המיטוכונדריה (האחראית ליצירת האנרגיה של התא) ולכן תאי החיידקים שנותרו חסרי אנרגיה, פשוט מתים. בניגוד לחיידקים החד-תאיים, לנו יש הרבה תאים, שלא כולם באים במגע עם החומר המשמר. לכן - אנו לא מתים, אבל חילוף החומרים בעור משתבש, מה שגורם לו לאבד מגמישותו וחיותו ולעיתים אף לפתח תסמיני דרמטיטיס, פריחות ואלרגיות. במקביל, זה גורם לנו לפתח התמכרות מוגזמת לקרמים. (מכירים את הצורך הדחוף למרוח קרם כמה פעמים ביום או שהחיוך נסדק? ברגע שעוברים לקוסמטיקה טבעית אמיתית, פרקי הזמן שעוברים, עד ששוב מרגישים צורך למרוח קרם, הולכים ומתארכים – בהתאמה למזג האויר, התזונה ושעות השינה).

מה כדאי? חומרים אורגניים, קרמים פשוטים והרבה ניקוי גוף, תזונה נכונה, פעילות גופנית, חשיבה חיובית ונשימות!
 
  לשאלות, בירורים ושיחות  רוני ברקלי  054-5330794

  
חיפוש מתקדם
 
להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
  

 

 דף הבית |  שאלות נפוצות | קטלוג מוצרים |  תנאי שימוש | מדיניות משלוחיםמפת האתר | צור קשר
 
לייבסיטי - בניית אתרים