רוגע- קוסמטיקה אורגני בהכנה עצמית
מתכון לאפטרשייב מנטול  |  מתכון לבושםן לילות המזרח  |  מתכון לסרום לחות לשפתיים ברולאון  |  שמן גדילן מצוי  |  ערכה להכנת 1 קג' קרם בסיס אורגני  |  
חיפוש באתר
 
  

מה יש בחנות
שירותים נוספים
    נפלאות שמן הלבנדר

 

דף הבית >> ספריית מידע >> מאמרים על תמציות צמחי מרפא >> נפלאות שמן הלבנדר
   
נפלאות שמן הלבנדר


 
 


 

שמן הלבנדר הוא בעל תכונות רבות, ההופכות אותו לערכת עזרה ראשונה זעירה, שניתן לקחת לכל יציאה מהבית.  מותר למרוח אותו ישירות על העור, ללא דילול, גם לתינוקות ולנשים בהריון

להלן דוגמאות למספר שימושים:

כחומר מחטא ומרפא: טפטפו שמן לבנדר ישירות על הפצע הפתוח וחבשו עם תחבושת או פלסטר הספוגים בכמה טיפות לבנדר. חיזרו על כך לפי הצורך. בנוסף לחיטוי, הלבנדר גם יזרז את החלמת הפצע, הפסקת הדימום והעלמות הצלקות. מומלץ לשימוש גם לבעלי חיים שנפצעים. אם הם ילקקו את הלבנדר מהפצע, לא ייגרם להם כל נזק. 

כוויה קלה: טפטפו מיד שמן לבנדר ישירות על הכוויה. אם הטיפול יעשה בסמוך לאירוע הכוויה, לא ייווצרו שלפוחיות והכאב יחלוף במהירות.

כוויה משמעותית: השרו את האזור שנכווה במים למשך 10 דקות לפחות. מיד לאחר מכן טפטפו שמן לבנדר עד לכיסוי מלא של כל איזור הכוויה. טפטפו לבנדר על רטייה קרה ויבשה וכסו את האזור הפגוע. יש לחזור על כך לפי הצורך. הלבנדר מונע הופעת שלפוחיות והתקלפות העור. במקרה של כוויה חמורה יש לפנות בדחיפות לבית החולים.

כאב גרון / נזלת / קשיי נשימה: שיפכו מים רותחים לקערת זכוכית וטפטפו על פני המים בערך 6 טיפות לבנדר. כסו את הראש במגבת ורכנו כלפי הקערה כשהפנים במרחק של 25 ס"מ מן המים והעיניים עצומות. נשמו נשימות עמוקות דרך האף במשך כעשר דקות. אדי הלבנדר יחטאו את הזיהום לפני שיגרום לדלקת גרון רצינית או לנזלת כרונית. לתינוקות – ניתן להניח את קערת האדים  במרחק מה מראשו של התינוק ולהניח לאדים להתפשט בחלל החדר, בסמוך לתינוק. יש לוודא שהקערה מונחת במקום בטוח ולפנותה מהחדר בתום הטיפול.

כאבי אוזניים: מיד עם הופעת הכאבים הראשונים, חממו כפית של שמן זית והוסיפו 2 טיפות לבנדר. ערבבו היטב. הספיגו פיסת צמר גפן בשמן זה והשתמשו בה לסתימת האוזן. אדי הלבנדר החמים יחטאו את פנים האוזן ויפתרו את הבעיה לפני שמתפתחת דלקת.

השמדת כינים: לפני השינה, טפטפו לבנדר על כל השבילים בשיער ועסו היטב אל תוך הקרקפת. ניתן לעטוף את הראש בכובע רחצה. בבוקר, חפפו את הראש וסרקו במסרק סמיך את הכינים המתות. חזרו על הפעולה פעם ביומיים, עד לסיום בקיעת כל הביצים. (בערך שבועיים, אם אין הדבקה חוזרת).

הרחקת יתושים: מירחו שמן לבנדר על כל האזורים החשופים, עד לכיסוי מלא. כל עוד ניתן להריח את השמן, היתושים לא יתקרבו אליו. לאחר כשעה השמן מתנדף ויש צורך במריחה חוזרת.

הרחקת נברנים או חולדים: טפטפו מספר טיפות לבנדר על כדור צמר גפן והניחו אותו בפתח המחילה. הריח העז יבלבל אותם והם יעדיפו למצוא לעצמם מקום אחר.

הרחקת נמלים וחרקים: טפטפו לבנדר על שביל הנמלים ובפתחי הבית. הריח יבלבל אותם והם יעדיפו ללכת למקום אחר.

נקיון הבית: טפטפו כמה טיפות לבנדר לדלי המים, ושטפו איתם את הרצפה. הלבנדר מחטא, מעניק לרצפה ריח רענן, מרחיק חרקים, בריא לעור הידיים ואינו מכיל חומרים רעילים (בניגוד לחומרים הכימיים לשטיפת הרצפה). בנוסף, סמרטוטי הרצפה שנשטפו בלבנדר יתרעננו ויתנקו מחיידקים.  מכיוון שהלבנדר הוא שמן נדיף, הרצפה לא תהיה שמנונית לאחר השטיפה. מומלץ לנקות עם לבנדר גם את אדני החלונות, כדי להרחיק מהם חרקים.

 

   

 

  לשאלות או בירורים , רוני ברקלי 054-5330794

  
חיפוש מתקדם
 
להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
  

 

 דף הבית |  שאלות נפוצות | קטלוג מוצרים |  תנאי שימוש | מדיניות משלוחיםמפת האתר | צור קשר
 
לייבסיטי - בניית אתרים